تبلیغات
 بزرگترین سایت تفریحی و دانلود در مشهد مقدس - «یوسف پیامبر(ع)»؛ قوی ترین سریال دینی

 

 

به گزارش سرویس هنری برنا، در حالی که با پخش بیش از نیمی از قست های مجموعه تلویزیونی «یوسف پیامبر(ع)»، هنوز منتقدان و اهالی رسانه با ذره بین نقد به این سریال می پردازند، اما سیما فیلم، تهیه کننده این مجموعه، با انتشار تازه ترین نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما، باردیگر بر توفیق این سریال در میان قشر دیگری از مخاطبان رسانه ملی تأکید کرد.

 

برای مشاهده متن كامل و دانلود به ادامه مراجعه کنید

بنابر اعلام سیما فیلم، براساس نظرسنجی های مختلفی که درباره مجموعه "یوسف پیامبر(ع)" از زمان آغاز پخش تا به حال انجام شده، در تمامی نظرخواهی ها اغلب پاسخ گویان، میزان استقبال خود را خوب توصیف كرده اند.
به عنوان نمونه، مرکز تحقیقات صدا و سیما در یكی از نظرسنجی های خود پیرامون «یوسف پیامبر(ع)»، نظرات جمعی از استادان و مدرسان حوزه های علمیه قم و مشهد درباره این مجموعه را پس از پخش 16 قسمت جویا شده است.
 
در جامعه آماری این نظرسنجی 5.73 درصد پاسخ گویان که از مدرسان و استادان حوزه های علمیه تهران بوده اند، مهم ترین دلیل تماشای این مجموعه را مذهبی بودن آن عنوان کرده اند و 4.31 درصد نیز به دلیل این که خاستگاه سریال «یوسف پیامبر(ع)» قصه های قرآنی بوده و تطابق داستان سریال با اصل موضوع آن را از مهم ترین دلایل تماشای این مجموعه قلمداد کرده اند.
 
در بخشی دیگر از نظرسنجی در مورد فضاسازی و دکور سریال پرسش شده بود که 6/37 درصد از پاسخ گویان، طراحی دکور و فضاسازی مجموعه را خیلی خوب عنوان کردند و جمعی دیگر از پاسخ گویان نیز جذابیت سریال از حیث داستان پردازی را در حد خیلی خوب و خوب بر شمردند.
 
نقاط قوت مجموعه «یوسف پیامبر(ع)»
در ادامه این نظرسنجی، پاسخ گویان مهم ترین نقاط قوت سریال «یوسف پیامبر(ع)» را دکور و فضاسازی، داشتن پیام اخلاقی و دینی و توحید و یکتاپرستی مطرح کرداند. استادان و مدرسان حوزه های علمیه قم و مشهد هم در نظرسنجی دیگری رضایت خود را در حد خیلی زیاد و زیاد از این مجموعه اظهار کرده اند و این مجموعه را بهتر از سایر سریال های دینی و تاریخی و یا هم سطح آنها دانسته اند.
 
مركز تحقیقات سازمان صدا و سیما در ادامه این نظرسنجی ها، پس از پخش 21 قسمت به سراغ استادان و دانشجویان دانشگاه تهران رفتند. با توجه به این نظرسنجی، 7/76 درصد پاسخ گویان، 21 قسمت پخش شده از سریال(تا زمان نظرسنجی) را تماشا كرده اند كه از این بین،3/24 درصد موفق به دیدن همه قسمت ها شده و6/24 درصد نیز به تماشای بیشتر قسمت های آن نشسته اند.
 
«یوسف پیامبر(ع)»؛ قوی ترین سریال دینی
استادان و دانشجویان دانشگاه تهران نیز مهم ترین دلیل تماشای این مجموعه را جذابیت داستان زندگی حضرت یوسف عنوان کرده اند. بنابراین گزارش، اكثریت بینندگان و پاسخ گویان به نظرسنجی های مختلف، از تهیه، تولید و پخش سریال «یوسف پیامبر(ع)» نه تنها رضایت داشته اند، بلكه این مجموعه را قوی تر از سایر سریال های دینی عنوان كرده اند.
 
استادان و دانشجویان دانشگاه تهران كه درآخرین نظر سنجی شركت كرده بودند با رقمی معادل 9/66 درصد، رضایت خود را در حد خیلی زیاد و زیاد از این مجموعه اظهار کرده و 2/30درصد نیز سریال را بهتر از سایر مجموعه های دینی و تاریخی تلویزیون دانسته اند. پاسخ گویان، نقاط قوت این مجموعه را با این درصدها برشمرده اند: 5/25 درصد دكور و فضای سریال را پسندیده اند. 4/21 درصد به انتخاب درست بازیگران و 9/6 درصد هم به بیان كامل زندگی حضرت یوسف(ع) رای داده اند. سایر پاسخ گویان نیز نظراتی پیرامون بازی مصطفی زمانی(بازیگرنقش یوسف)، گریم بازیگران زن، ساعت پخش سریال، تیتراژ، تلفیق مناسب و درست هنر، تاریخ ، ادبیات و قرآن، حوادث تاریخی و تطبیق اماكن واقعی با آنچه در سریال آمده، بیان كرده بودند.
 
سریال چهل و پنج قسمتی «یوسف پیامبر(ع)» به كارگردانی فرج الله سلحشور و از محصولات مركز سیما فیلم هر هفته جمعه شب ها ساعت 22 از شبكه اول سیما پخش می شود. این مجموعه براساس قصه قرآنی حضرت یوسف(ع) از اوایل تیرماه روانه آنتن شد و تا به حال بیست وشش قسمت آن به پخش رسیده است.
 
خلاصه قسمت بیست وهفتم
 
درخلاصه داستان این قسمت آمده است: عانخ ماهو و كاهنان از این كه بعد از چند سال تمامی مزارع مصر از آن كشاورزان شده و فرمانروا نیز ضعیف گشته، خوشحالند. عانخ ماهو و پادیامون قصد نابودی یوسف را دارند. آنها معتقدند این که یك بیگانه امور مصر را به عهده بگیرد، مایه ننگ است. به همین خاطر، دشمنان یوسف به سراغ بانو«تی» می روند تا....
 
سریال «یوسف پیامبر(ع)» با حضور بازیگرانی چون مصطفی زمانی(در نقش بزرگسالی یوسف)، محمود پاك نیت، مهوش صبركن، جعفر دهقان، كتایون ریاحی، اسماعیل سلطانیان، امیرحسین مدرس، جهانبخش سلطانی، پروانه معصومی، رحیم نوروزی و جمعی دیگر از بازیگران و هنروران مقابل دوربین رفته است.


طبقه بندی: هنری،  آیا میدانید ...، 
نوشته شده در شنبه 7 دی 1387 توسط mashhadpc | نظرات ()